קצת על ריפוי עוברי ועל איך אנחנו יכולים לשנות את תחילת המסע שלנו

כבר בזמן העוברות ועוד קודם, התינוק סופג את כל מה שהאמא חווה- הרגשות, המחשבות, החוויות, הפחדים והמתחים שלה עשויים להגיע לרחם ולהיספג בתאים של התינוק. האם הילד היה רצוי או לא? האם הייתה התלבטות לעשות הפלה? איך האמא חשה כלפי האבא? כלפי עצמה? כלפי התינוק? על מה שוחחו ההורים כשהתינוק נולד? האם האמא היניקה אותו? מתי נוצר החיבור בין האם לתינוק? האם ההורים דיברו על התינוק ואליו באהבה ובגאווה? האם שמחו? האם הייתה קבלת פנים נעימה?

הגיעה אליי מטופלת צעירה עם בעיה שאינה יכולה להביע את המחשבות שלה החוצה, זה פשוט לא יוצא לה טוב, היא לא יודעת איך והיא מתביישת.התחלנו לעשות 'דיגינג' והגענו לאמונת שורש 'אני מלוכלכת'. על האמונה הזו ישבו אמונות כגון יש לי מחשבות מלוכלכות, אני טמאה וכו'.מסתבר שאמא שלה חוותה היריון ולידה מאוד קשים.הלידה הייתה לידת עכוז וארכה שעות רבות. לאחר הלידה האמא לא יכלה להביט בה מהזעזוע שחשה בעקבות הלידה. אותה תינוקת שכבה במשך מספר ימים באינקובטור  כשמדי פעם אביה מגיע ומטפל בה.כתוצאה מהחוויה הטראומטית הזו לאם ולתינוקת, בתינוקת קודדה אמונה ש'היא מלוכלכת וטמאה'.עשינו תהליך של ריפוי עוברי- בתהליך העוצמתי הזה אנו שולחים ריפוי ואהבה ללא תנאי למטופלת מהיותה עובר ברחם ועד היום, לאימה וריפוי לחוויית הלידה.הריפוי שהמטופלת חוותה ואני הייתי עדה לו, היה מרגש ומופלא.כמו כן בדקנו איך האמונה הזו שירתה אותה, שיחררנו את האמונה הזו והחלפנו במקום באמונות חדשות מקדמות ומעצימות.לאחר הטיפול המטופלת סוף סוף יכלה להוציא לפועל סדנא שיצרה ולהביע עצמה בחופשיות ובבהירות היא אישה מדהימה וחזקה שנותנת השראה לנשים שהיא פוגשת בדרכה. נרשם באישורה של המטופלת.

תהליך הריפוי העוברי יכול להועיל גם במחלות כגון סינדרום אלכוהול עוברי, הפרעה דו-קוטבית (מאניה דיפרסיה), הפרעות קשב וריכוז, אוטיזם ובדפוסים ומחלות נוספות שייתכן שנוצרו בעקבות חוויית הלידה והעוברות. כמו ריפוי עוברי יכול לחולל פלאים במערכות היחסים בין האם לילד (לא משנה גיל המטופל).כדאי שמזמן ההיריון ועד יציאתו של התינוק לאוויר העולם לשלוח לו מחשבות טובות, לדבר אליו ועליו באהבה ובשמחה ולשלוח לו אהבה.חשוב שנדע כמה התקופה שלנו ברחם משפיעה עלינו וכמה חשוב לנו לדעת שאנחנו יכולים לחזק את עצמינו כבר מתחילת המסע שלנו, לאפשר לעצמנו לנקות את נקודת ההתחלה של המסע שלנו...  

שיהיה לנו מסע מופלא